Yutulabilir Mide Balonu Nedir, Nasıl Yapılır?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde adını daka sık duymaya başladığımız yutulabilir mide balonu zahmetsiz ve cerrahi bir müdehale olmadan vücuda yerleştirilmesi nedeniyle ilgi görüyor. 20 dakika gibi kısa bir sürede yutarak gerçekleştirilen bu balon vücutta kendiliğinden erime özelliğine sahip. Peki, yutulabilir mide balonu nedir, zararlı mı? İşte yutulabilir mide balonu hakkında bilgiler…

yutulabilir mide balonu nedir?

Ytulabilir mide balonu, balon teknolojisinde endoskopi, sedasyon ve çıkarma prosedürü gerektirmeyen yeni bir yeniliktir.

En İyi Zayıflama Yöntemi Nedir En Hızlı Ve Etkili Kilo Verme Yöntemleri

En İyi Zayıflama Yöntemi Nedir? En Hızlı Ve Etkili Kilo Verme Yöntemleri

Yutulabilir mide balonu nasıl yapılır?

Yutulabilir mide balonu hastaneye yatış gerektirmez, sadece 20 dakikalık bir ayakta tedavi randevusu gerektirir. Balonu boğazdan aşağı beslemek için endoskopi yoktur, kapsülü bir bardak su ile yutmanız yeterlidir. Pozisyonu X-Ray ile teyit edildiğinde, balon bir salin solüsyonu ile doldurulur ve küçük kateter çıkarılır. Sedasyon kullanılmadığından, kendinizi eve bile götürebilirsiniz.

Yutulabilir mide balonu midenizde geniş bir alanı kaplar ve yerleşik bir porsiyon kontrolü görevi görerek az miktarda yemek yedikten sonra kendinizi tok hissetmenize yardımcı olur. Cihazdaki zamanla etkinleşen bir tahliye vanası açılıncaya ve balon sönüp doğal olarak geçene kadar 4 ay yerinde kalır.

Aralıklı Açlık ve Metabolizma Üzerine Etkileri

Aralıklı Açlık ve Metabolizma Üzerine Etkileri

Yutulabilir mide balonu zararlı mı?

Genellikle verdiğiniz kilonun %80’i ilk 3 aydadır. Kalan implant dönemi daha sonra kilo vermek yerine yeni davranışları öğrenmeye odaklanır.

Uzun süreli tek implantlı balonların aksine, yutulabilir mide balonu ile iki kilo verme aşamasından faydalanırsınız. İlk 4 aylık implantta ortalama 15 kg, ardından ikinci 4 aylık implantta 7 kg’lık bir kayıp*. Aradaki 2 aylık boşluk, midenin dinlenmesini ve sıfırlanmasını sağlayarak vücudunuzu ikinci kilo kaybı artışı için harekete geçirir.

 

Yutulabilir Mide Balonu Nedir, Nasıl Yapılır?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Van Haber | Van Haberleri | Son Dakika Güncel Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
Verified by MonsterInsights