Mustafa Sarıgül’ün ‘Ekrem İmamoğlu-Kemal Kılıçdaroğlu’ sorusuna yanıtı gündem oldu

0

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, YouTube kanalı Serbest TV’de gazeteci Hilal Köylü’nün sorularını yanıtladı.

Sarıgül’ün programda “Kılıçdaroğlu-İmamoğlu arasında ne yaşanıyor?” sorusuna verdiği yanıt sosyal medya gündem oldu.

Sarıgül’ün soruya yanıtı “Bu sabah Ekrem İmamoğlu ile konuştum ve kendisinden Tarkan’ı Erzincan’a getirmesini rica ettim. Öncelikli beklentim bu. O da dedi ki 29 Ekim’de ben Tarkan’ı İstanbul’da çıkarmak istiyorum” oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresinin İBB başkan adayı olarak Mustafa Sarıgül’ü gösterme fikrinin dillendirmeye başlandığı konuşuluyordu. Sarıgül, söz konusu iddiayı “Benim açımdan böyle bir adaylık söz konusu değil, olamaz da!” diyerek yalanlamıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listelerinden milletvekili seçilen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin CHP ile birleşme kararı aldığını duyurmuştu.

Partisinin CHP kararını açıklayan Sarıgül, partisinin tarihi bir karar aldığını, doğru tarafta yer aldıklarını söyledi. Sarıgül, “TDP bugün elini taşın altına koymuştur ve Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya devam edecektir” ifadelerini kullanmıştı.

14 Mayıs seçimlerinde CHP listelerinden Erzincan’dan milletvekili seçilen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi sonuçlarının ardından paylaştığı bir mesajda, “Sayın Kılıçdaroğlu siz kaybetmediniz. Biz kazandıramadık. Yazıklar olsun bize!” ifadesi dikkat çekmişti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Verified by MonsterInsights